Кобцев: Масовий перетин ворогом кордону на Харківщині – неможливий

З початку війни кордон, контрольований Харківським прикордонним загоном, почали упорядковувати і приводити у бойову готовність. 

Про це у коментарі засобам масової інформації повідомив народний депутат Блоку Порошенка Михайло Кобцев, який повернувся з перевірки ділянки східного кордону.

“Кордон Харківської області завжди був “прозорим”. Населення як України, так і Росії заробляло контрабандним переміщенням товарів у залежності від того, які товари мають більший попит з того чи іншого боку. Завдання прикордонної служби полягає не у захисті кордонів держави – у них немає артилерії та танків. Вони повинні зафіксувати факт переходу кордону або нападу, відійти на раніше підготовані позиції і очікувати на підхід головних військових сил. Виходячи і цих завдань прикордонники, по суті, “смертники”.

Для фіксації процесу порушення кордону зараз відбувається будівництво об’єкту “Стіна”. Встановлені спеціальні камери для фіксації, датчики руху, і уся система спостереження зведена до командного пункту, де сидять люди з телевізорами і джойстиками та новітнім обладнанням”, – повідомив депутат.

“Однак, такі зміни введені не на усьому кордоні з Росією. Є ділянки, де можливо встановити такі системи, а є такі, де це неможливо через ландшафт. Харківський прикордонний загін контролює відрізок кордону протяжністю більш ніж тисячу кілометрів, який проходить через Харківську, Сумську, Чернігівську, і частину Луганської області. Основні ділянки кордону укріпили.

Я особисто бачив, окрім нових систем стеження і захисту, спеціальні броньовані автомобілі, які мають змогу швидко доїхати до місця незаконного перетину кордону порушниками або ДРГ. З огляду на це я переконаний, що масово перетнути кордон, як це було у 2014 році, буде неможливо”, – продовжує Михайло Кобцев.

“Поодинокі незаконні переходи відбувається і на кордонах інших держав”, – підсумував народний депутат.

Нагадаємо, з початком російсько-української війни у 2014 році через державний кордон України безперешкодно заходили російські “тітушки” (спортсмени та представники спецслужб), які намагалися захопити Харківську область. Так, місцеві сепаратисти за допомогою “гостей” з Росії намагалися захопити адмінбудівлі Харкова, зокрема облдержадміністрацію.

Кордон був фактично “прозорим” і російські окупанти могли безперешкодно його перетинати. Як і в ситуації на Донбасі.

Депутатська комісія парламентарів минулого тижня провела перевірку кордону у Харківській області.

http://informator.news/masovyj-peretyn-vorohom-kordonu-na-harkivschyni-nemozhlyvyj-kobtsev/

 

создание сайтов недорого modx revo