У Куп`янську триває боротьба з підприємствами, які забруднюють навколишнє середовище

Днями Сергій Пономаренко, помічник-консультант народного депутата Михайла Кобцева, провів особистий прийом громадян у місті Куп`янськ. Крім розгляду нових звернень, він відзвітував про розгляд депутатом колективного звернення мешканців селища Цукрозавод Куп’янського району щодо погіршення екологічної ситуації у зв’язку з протиправною діяльністю групи осіб, які керують пов’язаними між собою підприємствами ТОВ «Купянскспецпереработка», ТОВ «Губинихский известковый завод» та ТОВ «УКРСПЕЦИЗВЕСТЬ».

Проблематика питання полягала в тому, що в приміщенні збанкрутілого цукрового комбінату вищезазначені підприємства організували виробництво вапна. Готова продукція лежить на відкритому повітрі і розноситься вітром, потрапляючи до домівок місцевих мешканців. За їх словами, вони відчувають негативний вплив на здоров’я, адже білим пилом у цьому селищі вкрито все: присадибні ділянки, дерева й навіть тварини.

Підтвердження факту значного погіршення екологічної ситуації у районі Цукрозаводу, є проведення працівниками КЗОЗ «Куп’янська центральна клінічна лікарня» статистичного дослідження захворювань органів дихання у жителів селища Цукрозавод у порівнянні з жителями інших регіонів м. Куп’янськ. Виявилося, що захворюваність органів дихання у мешканців селища Цукрозавод більш ніж у 6 разів перевищує ці показники на всіх інших дільницях.

Для вирішення цієї проблеми народним депутатом було направлено низку звернень. Зокрема, за результатами звернення до правоохоронних органів - відкрито кримінальне провадження щодо порушення екологічного законодавства ТОВ «Купянскспецпереработка».

Народним депутатом було встановлено, що до 30 грудня 2015 року фактично господарську діяльність здійснювало ТОВ «Купянскспецпереработка» на підставі Висновку державної СЕС. Даним Висновком погоджено розмір санітарно-захисної зони – 500 м від житлової забудови. З метою перевірки дотримання вимоги щодо розміру захисної зони Михайло Кобцев ініціював перевірки діяльності ТОВ «Купянскспецпереработка» та ТОВ «Губинихский известковый завод» органами СЕС України. Під час перевірки встановлено, що розміри зони не витримано.

30 грудня 2015 року ТОВ «Губинихский известковый завод» за для проведення подальшої господарської діяльності ТОВ «Купянскспецпереработка» отримало новий висновок, який по суті підтвердив відсутність у підприємства необхідного розміру санітарно-захисної зони. Протоколом державної санепідекспертизи, що додається до висновку, встановлені умови, за яких можливе погодження санітарно-захисної зони для ТОВ «Губинихский известковый завод» менше 500 м від джерел викидів. Для цього підприємству необхідно було виконати ряд заходів у встановлений строк.

«Порушення екологічного законодавства очевидні. А виходячи з тяжкої екологічної ситуації, що досі має місце у м. Куп’янськ, ми можемо зробити висновок, що вказані у висновку умови й досі не виконані. Тому я звернувся до Харківської обласної державної адміністрації з вимогою створити робочу групу для перевірки виконання ТОВ заходів щодо зниження шкідливості викидів. Я наголосив, що до робочої групи мають увійти представники Департаменту екології ХОДА, працівники СЕС, місцеві депутати та представники громадськості. У випадку невиконання ТОВ зазначених умов винних необхідно притягнути до відповідальності», - зазначив Михайло Кобцев.

За інформацією Департаменту екології ХОДА робоча група зараз формується і протягом місяця приступить до роботи. 

создание сайтов недорого modx revo